Jakie walory powinien posiadać program do prowadzenia e-dokumentacji pacjentów?

Medfile stanowi innowacyjny system, który pozwala na efektywne prowadzenie gabinetów lekarskich. Zaproponowane rozwiązanie daje szansę na zastosowanie najnowszych technologii z zadbaniem o komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Wysoka funkcjonalność systemu pozwala na prowadzenie działań cechujących się powodzeniem. Wszystkie funkcje, które zostały zawarte w systemie mają za zadanie zwiększyć jakość prowadzonych np. poprzez trafność stawianych diagnoz.

 

Funkcje usprawniające działanie gabinetu

Zaproponowany program dla gabinetu lekarskiego w sposób szczególny wyróżnia się takimi funkcjami jak:

  1. prowadzenie intuicyjnego kalendarza, który stanowi harmonogram pracy lekarzy i pozwala na prowadzenie planów pracy w różnym horyzoncie czasowym wraz z odznaczaniem dni urlopu, a przy tym umożliwia rejestrację pacjentów online i dodawanie wizyt w podziale na gabinety i lekarzy;
  2. integracja z zewnętrznymi systemami takimi, jak: znanylekarz.pl, WFirma, eWUŚ, NFZ – Platforma P1 i P2;
  3. stosowanie kart pacjentów opartych na przyjętym standardzie zawierających dane pacjentów, wywiady lekarskie z historiami wizyt, a także archiwizowane dokumenty, dodane załączniki, a nawet diagramy dentystyczne;
  4. umożliwienie wprowadzania integralnych baz leków z interakcją leków.

 

Automatyzacja kontaktu z pacjentami

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów Medfile zautomatyzował kontakt z jednostkami medycznymi, a tym samym umożliwił pacjentom swobodne przekładanie wizyt, wysyłanie powiadomień o zbliżającej się wizycie czy potwierdzenia rezerwacji wizyt. Wszystko to możliwe jest dzięki zastosowaniu odpowiednich modułów takich jak na przykład moduł wysyłania powiadomień za pośrednictwem wiadomości SMS. Ponadto sam system pozwala na zarządzanie dostępem poszczególnych użytkowników poprzez stworzenie kont: lekarzy, rejestracji i innych indywidualnych kont z nadawaniem ich indywidualnych uprawnień.

 

System zorientowany na efektywne rozwiązania

Innym znaczącym walorem systemu jest to, iż daje on szansę na zadbanie o pozytywny wizerunek gabinetu czy placówki. Osiąga się to nie tylko poprzez dostosowanie swoich działań do potrzeb pacjentów, ale także dzięki wykorzystaniu funkcji spersonalizowania strony WWW gabinetu/placówki, a w ramach tego:

  • tworzenie własnej poddomeny;
  • samodzielnej rejestracji pacjentów na stronie, co pozwala im zaoszczędzić czasu, a w razie odwołania wizyty, lekarz zyska możliwość efektywnego wykorzystania czasu np. będzie mógł przyjąć innego pacjenta.

Wśród największych walorów programu dla gabinetu lekarskiego, którym jest Medfile należy również zauważyć możliwość zastosowania aplikacji mobilnej, która to pozwoli lekarzowi na korzystanie z wszystkich danych o pacjencie w dowolnej chwili np. podczas wizyt domowych.

 

Rozwiązanie pozwalające działać lepiej

Zastosowanie e-dokumentacji przede wszystkim oznacza zakończenie problemu z kłopotliwymi i nieczytelnymi receptami, zaleceniami lekarzy czy skierowaniami. Uporządkowanie danych z wykorzystaniem ujednoliconych kart pacjentów daje szansę na tworzenie zbiorów danych, które mogą przydać się do prowadzenie skutecznej terapii w odpowiedzi na rozmaite problemy zdrowotne, z którymi borykają się pacjenci.

 

Skorzystaj z najlepszego rozwiązania!

Wysoka funkcjonalność systemu opiera się także na umożliwieniu eksportowania bądź importowania baz danych, co umożliwia swobodne zarządzanie posiadanymi już danymi. Zdecydowanym atutem Medfile jest także możliwość korzystania z pomocy technicznej zarówno w formie kontaktu telefonicznego, jak i e-mail. Bogata funkcjonalność zaprezentowanego programu dla gabinetu lekarskiego świadczy o jego użyteczności, która to daje szansę na zastosowanie najlepszy rozwiązań, jeśli chodzi o prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej.

Comments are closed.

Post Navigation