Korzyści z badania satysfakcji klientów banków internetowych

Zamiast udawania się do punktów stacjonarnych banków, klienci korzystają przede wszystkim z ich stron internetowych, np. by sprawdzać stan konta czy dokonywać transakcji. Znaczenie ma jednak, czy tego typu strony działają w sposób intuicyjny i bezproblemowy, a pozwalają to sprawdzić badania satysfakcji klientów banków internetowych. Jakie są ich pozostałe korzyści?

Poznać opinie klientów

Twórcy stron internetowych banków robią wszystko, by były one jak najłatwiejsze w działaniu i nie przysparzały problemów. Jednak to dopiero klienci weryfikują, czy tak jest w istocie i czy obsługa rzeczywiście jest wygodna i intuicyjna.

Właśnie w tym celu przeprowadza się badania satysfakcji klientów banku internetowego, które pozwalają poznać opinie na temat zadowolenia z użytkowania takiej platformy. Sprawdza się też wskaźnik NPS mierzący lojalność konsumentów i wysoki wynik jest znakomitym miernikiem zadowolenia.

Dlaczego warto przeprowadzić badanie satysfakcji?

Badanie satysfakcji klientów banku internetowego to podstawa, by zadbać o jak najwyższą jakość obsługi. Ta ostatnia w dzisiejszych czasach jest niezbędna, by firma mogła konkurować w segmencie, w którym rywalizacja jest bardzo duża i podmioty starą się cały czas zyskiwać nawet marginalne przewagi.

Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto przeprowadzać badania satysfakcji klientów banku internetowego. Inne motywy to:

  • dogłębniejsze poznanie potrzeb mających znaczenie dla klientów,
  • zgłębienie procesu sprzedaży,
  • wyróżnienie się na tle konkurentów,
  • znalezienie nisz w zakresie obsługi,
  • zwiększenie wskaźnika lojalności klientów.

Podsumowując, wnioski z takiego badania oraz wdrożenie odpowiednich działań mogą sprawić, że bank nie tylko zatrzyma obecnych klientów, ale również zyska nowych.

Przeprowadzanie badania satysfakcji metodą CAWI

Jedną z metod, z których można skorzystać do badania satysfakcji klientów banku internetowego jest CAWI. Pozwala ona na dotarcie do dużej grupy respondentów i to w naprawdę krótkim czasie. Z metody tej korzystają również eksperci Centrum Badawczo-Rozwojowego Biostat®, a firma ta posiada też własną platformę do jej realizacji. Nosi ona nazwę Badanie-Opinii.pl i w jej bazie jest ponad 150 tys. ankietowanych, których można dobierać na podstawie szeregu różnych kryteriów.

Sprawdzenie wskaźnika NPS

Kolejnym rozwiązaniem, z którego można skorzystać w przypadku badania satysfakcji klientów banku internetowego jest sprawdzenie wskaźnika NPS, czyli Net Promoter Score. Pozwala on mierzyć lojalność klientów, jednak jeśli dany klient nie jest zadowolony z obsługi, ma też możliwość udzielenia dłuższej odpowiedzi, z czego to niezadowolenie wynika.

Oprogramowanie do monitorowania wskaźnika NPS posiada również Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat® i można wdrożyć je w różnych typach działalności, zarówno firmach działających w Internecie, jak i punktach stacjonarnych.

Jak widać korzyści z badania satysfakcji klientów banku internetowego są naprawdę znaczące, dlatego też żaden konkurencyjny podmiot nie może rezygnować z ich przeprowadzania.

Comments are closed.

Post Navigation