Badanie ankietowe – tworzysz i prowadzisz sam

Badanie ankietowe to w dzisiejszych czasach jedno z najtańszych, najszybszych i najlepiej trafiających do docelowej grupy odbiorców narzędzi. Od ręki pozwala ono zmodyfikować obraną strategię marketingową, doprecyzować ewentualne kroki naprawcze, czy określić poziom zadowolenia klientów. Podsumowując – wartościowe dane uzyskujesz od ręki. Na dodatek – ankietę możesz szybko i samodzielnie wykreować.

Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak! Aplikacją, która daje możliwość samodzielnego, a przy tym wiarygodnego przeprowadzenia ankiet jest SurvGoTM. To znane i cenione na rynku rozwiązanie nie pozwala na przeprowadzenie badań na przypadkowo dobranej grupie respondentów. Zawsze trafiasz więc w punkt.

Badanie ankietowe w panelu opinii przeprowadza się przy pomocy kilku kliknięć. Do wykonania są trzy kroki. Do momentu poznania wyników upłynie jedynie kilka godzin tylko, jakie trzeba dać respondentom na wypełnienie ankiet.

 

Jak stworzyć badanie ankietowe?
Panel badawczy pozwala stworzyć badanie samemu. Używa się w tym celu kreatora ankiet lub gotowy szablon badawczy. Przede wszystkim, na tym etapie wybieramy strukturę respondentów, dostosowując ją do swoich potrzeb badawczych. Do wyboru powinieneś mieć zarówno pytania jedno, jak i wielokrotnego wyboru. Zaawansowane i profesjonalnie skonstruowane panele badawcze dają narzędzie w postaci pytań rankingowych, wskaźnikowych (np. NPS), czy opcje wyboru. Wreszcie – narzędzie pozwalające na ustawianie opcji wyglądu ankiety i ustawień kwestionariusza zwiększa wizualnie atrakcyjność badania.

 

Dobór respondentów badania
Czas określić wielkość próby badawczej. Wybór zależy od Ciebie. Najbardziej godne uwagi jest to, że w SurvGoTM badanie zrealizujesz nawet na dużej grupie badanych. Wskazujesz charakterystykę próby lub przeprowadzasz ankietę wśród losowo wybranych panelistów.

 

Początek badania
Tak jak wspomnieliśmy, możliwość samodzielnego przeprowadzenia ankiet jest olbrzymią zaletą. Ponad wszystko warto jednak zweryfikować kwestionariusz pod kątem merytorycznym i przesłać go do akceptacji. Na tym etapie możemy wyeliminować ewentualne błędy i utrzymać wysoki poziom badania.

 

Przebieg badania w czasie rzeczywistym
Cały czas możesz zachować kontrolę nad prowadzonym badaniem. SurvGoTM daje możliwość podglądu wyników w realnym czasie, co pozwala na pełniejszą weryfikację poprawności badania. Na pewno cechą dobrej aplikacji, oprócz dużej samodzielności i oszczędności czasu, jest także opcja zapłacenia jedynie za wykorzystane zasoby. Ta oszczędność pieniędzy pozwala na ograniczenie kosztów projektów badawczych i bieżącą pieczę nad wydatkami firmy.

Comments are closed.

Post Navigation