System do badania opinii klientów

Dbałość o zadowolenie klientów ze świadczonych przez daną firmę usług niesie za sobą same korzyści. Nie trudno więc dziwić się obecności na polskim rynku znacznej ilości narzędzi, pozwalającej na łatwe poznanie opinii osób mających styczność z naszym biznesem.

Metody badania satysfakcji klientów

Istnieje co najmniej kilka metod pozyskiwania informacji o zadowoleniu klientów z poziomu świadczonych przez nas usług. W przypadku przedsiębiorstw funkcjonujących za pośrednictwem Internetu, takich jak na przykład sklepy sieciowe, bardzo skuteczne okazują się aplikacje do badań opinii klientów, bazujące na wykorzystaniu ankiet online.

Takie rozwiązanie charakteryzuje się między innymi możliwością szybkiego uzyskania dostępu do zgromadzonych danych (niektóre systemy do badania opinii klientów pozwalają nawet na wgląd w wypełniane przez użytkowników ankiety w czasie rzeczywistym) czy zminimalizowanym ryzykiem wystąpienia błędów (obecnym choćby przy przepisywaniu informacji z tradycyjnych, papierowych kwestionariuszy).

O wyborze systemu

Decydując się na zakup dostępu do aplikacji do badań opinii klientów, warto porównać oferty co najmniej kilku firm dostarczających tego rodzaju produkty. Powinniśmy przy tym zwrócić uwagę na parę istotnych elementów. Po pierwsze, jeśli tworzeniem i późniejszą edycją kwestionariuszy będzie zajmować się osoba mało zaznajomiona z tajnikami szeroko pojętego IT, należy sięgnąć po aplikację łatwą w obsłudze, o możliwie intuicyjnym interfejsie.

Dobrym pomysłem jest przejrzenie kilku ankiet demonstracyjnych, aby upewnić się, czy ich wygląd nie pozostawia przypadkiem zbyt wiele do życzenia – od jego atrakcyjności będzie w pewnym stopniu uzależniona liczba wypełnionych kwestionariuszy.

Przyzwoita aplikacja do ankiet monitorujących jakość obsługi klientów powinna być także objęta wsparciem technicznym, które może okazać się pomocne nie tylko podczas wdrażania aplikacji, ale i w momencie pojawienia się ewentualnych pytań czy problemów po kilku czy kilkunastu miesiącach od jej zintegrowania z naszą stroną.

Jeśli korzystamy z usług mniej znanego dostawcy oprogramowania, nie zawsze możemy być pewni co do poziomu bezpieczeństwa aplikacji. Oczywiście nie jesteśmy w stanie w łatwy sposób tego zweryfikować, jednak zintegrowanie dziurawej aplikacji z systemem naszej strony internetowej może w niektórych przypadkach narazić nas na ataki hakerów.

Ostatnią kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę jest łatwość przetwarzania zebranych danych (wliczając w to możliwość tworzenia automatycznych raportów).

Comments are closed.

Post Navigation