Erecepta zamiast papierowej

Podczas wizyty u lekarza pacjent zamiast tradycyjnej recepty na papierze może otrzymać ereceptę:

  • jako wydruk w formie papierowej z kodem kreskowym oraz pinem;
  • w mailu;
  • SMS.

Podczas wizyty w aptece wystarczy pokazać wydruk, SMS z czterocyfrowym kodem i podać swój numer PESEL lub lub obraz kodu kreskowego z pliku .pdf przesłanego emailem. Erecepta jest wręczana farmaceucie, który zeskanuje kod z wydruku lub z telefonu pacjenta.

Erecepta a Profil Zaufany i IKP

Tak erecepta może być otrzymywana drogą elektroniczną i w tym celu należy założyć Profil Zaufany oraz zarejestrować się w IKP (Internetowe Konto Pacjenta). Posiadanie takiego konta to m.in. dostęp do historii wystawionych erecept i całej dokumentacji medycznej co oczywiście umożliwia lepszą koordynację procesu leczenia przez lekarza a pacjentowi wgląd w ten proces.

Erecepta – jak można jeszcze łatwiej uzyskać?

Jeżeli potrzebujesz tylko przedłużenia recept to po co specjalnie jechać do stacjonarnej placówki i jeszcze stać w kolejce do lekarza? Jak można jeszcze bardziej sobie ułatwić życie? Wystarczy skorzystać z serwisu oferującego zdalne konsultacje z lekarzami. Przykładowo na haloDoctor masz obecnie do wyboru 182 lekarzy (ich liczba ciągle wzrasta!) a każdy z nich może wystawić ereceptę. Jak to wygląda na haloDoctor? Wybierasz odpowiedniego specjaliste, dzień i godzinę konsultacji. Przedstawiasz problem lekarzowi i tan jeżeli nie ma przeciwskazań przesyła Ci dokument. Twoja erecepta zostanie wysłana SMSem lub emailem. Proste? Może być jeszcze prościej bo serwis haloDoctor jest tak skonstruowany, że nie musisz mieć konta pacjenta. Po prostu Twoja erecepta trafia od razu na Twój telefon lub jako plik .pdf na Twój email. Jak cenisz sobie wygodę to naprawdę warto skorzystać z haloDoctor.

Comments are closed.

Post Navigation