Badania fokusowe

badania fokusoweKolejnym bardzo ważnym elementem w pracy badawczej w marketingu sa badania fokusowe, dzięki którym możliwe jest bardzo dokładne poznanie zachowania klienta w poszczególnych sytuacjach. Trzeba tutaj pamiętać, iż podczas badania fokusowego prowadzona jest rozmowa z grupą badanych osób, której przebieg, wcześniej jest ściśle ustalony w scenariuszu. Dzięki temu, mamy czas na przygotowanie całej rozmowy, oraz możliwość jej ciągłej moderacji, aby badanie fokusowe przebiegało zawsze według ustalonego wcześniej planu.

Tego rodzaju badania, przeprowadzane są jednorazowo na niewielkich, liczących sobie do ośmiu osób grupach wybranych respondentów, przez co też mamy tutaj możliwość dość precyzyjnego zbadania reakcji każdego z nich. Oczywiście fokusownia, jest tutaj wyposażona w odpowiednie lustro weneckie, za którym znajduje się sprzęt do rejestracji video, w pomieszczeniu, w którym już w trakcie badania fokusowego stale przebywają osoby odpowiedzialne za przebieg badania. Mogą one cały czas badać reakcje badanych, na przykład na nazwy, czy tez wizualne znaki rozpoznawcze marek konkurencyjnych, przez co też uzyskujemy wiedzę, o stosunku klienta do firm konkurencyjnych. Czasami bowiem okazuje się, iż mimo faktu, że jakaś marka jest na rynku najlepiej sprzedającym się produktem, to klienci wybrali ją raczej z braku rozsądnej alternatywy, a nie w wyniku zaufania do firmy. Wykorzystując taka wiedzę, można poprzez badania fokusowe, dość szybko odnieść na rynku sukces, wciskając się sprawnie w wyszukane w nim luki.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców, do przeprowadzania badań fokusowych w naszych fokusowniach, bowiem zapewnić możemy zdecydowanie najlepsze warunki do tego rodzaju badań w całym kraju, a w Europie stanowimy jedną z czołowych firm, zajmujących się przeprowadzaniem badań fokusowych.

Comments are closed.

Post Navigation